Home / Aktivitete (page 20)

Aktivitete

KRYETARI I BASHKISE SE BERATIT PETRIT SINAJ INSPEKTON KANALIN VADITES NE FSHATIN BILCE

KRYETARI I BASHKISE SE BERATIT PETRIT SINAJ INSPEKTON  KANALIN VADITES NE FSHATIN BILCE SINAJ- KJO ESHTE VEPRA ME E MADHE PER BUJQESINE NE 25 VITET E FUNDIT KRYETARI I BASHKISE SE BERATIT Z. PETRIT SINAJ INSPEKTOI SOT PUNIMET PER NDERTIMIN E KANALIT VADITES NE FSHATIN BILCE , NJE INVESTIM I BASHKISE …

Read More »

Prezantimi i programit kufitar IPA Shqiperi Greqi

Stafi i Bashkise Berat merr pjese ne Prezantimin e programit kufitar IPA Shqiperi Greqi,financuar nga BE dhe mundesuar nga Ministria e Integrimit dhe Sekretariati teknik I Bashkimit Europian. E pranishme ne takim Ministrja e Integrimit znj Klajda Gjosha. Bashkia Berat do aplikoje me Partneret Greke ne kete thirrje me projekte …

Read More »

Kryetari i Bashkisë Berat Z. Petrit Sinaj,ne emisionin ‘’Wake up’’

Kryetari i Bashkisë Berat Z. Petrit Sinaj,sot në bashkëbisedim me gazetarët e emisionit ‘’Wake up’’ në Top Channel, mbi sezonin turistik në Berat, zhvillimet, sfidat dhe risitë. Z. Sinaj prezantoi mundësitë që ofron Berati për një turizëm gjithëvjetor, oferta turistike kulturore  e kombinuar me atë të eko-turizmit të Rajonit, rritja e …

Read More »

Celet Sezonit Turistik Malor në Parkun Kombëtar të Tomorrit

Berati është i njohur jo vetëm për trashëgiminë e tij kulturore dhe historike dhe si Sit Ndërkombëtar në UNESCO, por edhe për resurset e tij natyrore që bëjnë të mundur hvillimin e eko-turizmit dhe turizmit të aventurës. Në Parkun Kombëtar të Tomorrit në fshatin Qafë Dardhë në vendin e quajtur …

Read More »

Takimi me USAID per Zyren me Nje Ndalese

Gjate takimit me USAID ku u prezantua i projekti i Zyres me nje Ndalese per Qytetaret, e cila do te ngrihet se shpejti ne Bashkine Berat dhe ne cdo Njesi Administrative,per shqyrtimin e ankesave dhe kerkesave te qytetareve. Sistemi i dixhitalizuar i shqyrtimit te ankesave dhe kerkesave,do te reduktoje ndjeshem …

Read More »

Aktiviteti ne Qendren Komunitare

Ne diten e 1 Qershorit ne qendren komunitare u organizua nje aktivitet I cili kishte si synim ofrimin e sherbimit dentar prane kesaj qendre per gjithe komunitetin .Ky aktivitet u organizua nga Drejtoria e Sherbimit social ne Bashkine Berat dhe PNUD . Pjesmarres te ketij aktiviteti ishin femije dhe prinder …

Read More »

Festa e 1 Qershorit

Në një atmosferë gjithë ngjyra dhe gjallëri, në Bulevardin Republika u festua 1 Qershori me një program të përgatitur nga Bashkia Berat me fëmijë nga kopshtet e qytetit. Qindra fëmijë u argëtuan me aktivitetet e organizuara që përfshinë parakalim të fëmijëve në Bulevard,koncert festiv, teatrin e kukullave Muzikantët e vegjël, …

Read More »

Java e filmit rus

Sot ne Qendren Kulturore “Margarita Tutulani” ne bashkepunim me Shoqaten e Miqesise Shqiperi -Rusi drejtuar nga profesor Miltjadh Bode u zhvillua hapja e eventit “Java e filmit Rus”.Nga sot dhe ne vazhdim per kater dite rresht ne ora 11.00 do shfaqen filmat e zgjedhur artistike me titra ne gjuhen shqipe: …

Read More »

Ftese

Bashkia Berat ,Qendra Kulturore “Margarita Tutulani”, Galeria Edward Lear organizon ne daten 1 qershor ne oren 18:30 konkursin “KOLOR 2016” prane ambienteve te galerise.Ne kete aktivitet marrin pjese te gjithe femijet e grupmoshave 6-14 vjec,te cileve u jepet mundesia per te shplalosur talentin e tyre ne vizatim. Ju mirepresim.

Read More »

Drejtoria e Arsimit, Bashkia Berat ne bashkepunim me shoqaten” Misioni pa Kufi” mundesoi ndihma per femijet e kopshteve dhe cerdheve te qytetit te Beratit

Edhe 1 dite na ndan nga festa e femijeve , festa e 1 Qershorit … Diten e sotme Drejtoria e Arsimit, Bashkia Berat ne bashkepunim me shoqaten” Misioni pa Kufi” mundesoi ndihma per femijet e kopshteve dhe cerdheve te qytetit te Beratit. U pajisen me ene kuzhine dhe me veshje …

Read More »