Home / Aktivitete (page 18)

Aktivitete

Aktiviteti me teme “Une mbroj te drejtat e femijeve”

Bashkia Berat nen kujdesin e Kryetarit te Bashkise z.Petrit Sinaj mbeshteti aktivitetin me teme “Une mbroj te drejtat e femijeve”,sllogani gjithe perfshires duhet te na ndergjegjesoj qe cdo kush duhet te mbeshtese pa paragjykime te ardhmen e tyre.Aktiviteti u zhvillua nen kujdesin e znj. Migena Hoxha, drejtore e Qendres Kulturore …

Read More »

Përfaqësues të Samitit të Diasporës vizitojnë Beratin

Përfaqësues të Samitit të Diasporës vizitojnë Beratin. Vizita e organizuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë në bashkëpunim me Bashkinë Berat . Të mrekulluar nga vlerat e qytetit 2400- vjecar. Rreth njëqind pjesëmarrës të Samitit të Diasporës , të cilët ndoqën punimet e dy ditëve të fundit në …

Read More »

Prezantimi i trajnerit te Fk Tomori

Diten e djeshme Kryetari i Bashkise njekohesisht President e Klubit te Futbollit Tomori z. Petrit Sinaj, bashke me stafin drejtues te ekipit, prezantuan trajnerin Gentian Stojku qe do te marre drejtimin e ekipit. Ne fjalen e tij z.Sinaj falenderoj trajnerin para ardhes per punen dhe perkushtimin e tij ne kete …

Read More »

Prof.Petraq Papajorgjit i jepet Titulli”Qytetar Nderi”

Dje në Pallatin e Kulturës “Margarita Tutulani” Bashkia Berat organizoi ceremoninë zyrtare të dhënies së Titullit “Qytetar Nderi”,Prof.Petraq Papajorgjit, Dekan i Fakultetit të Informatikës në Universitetin New Jork ,Tiranë.Në ceremoni merrnin pjesë qytetarë,anëtarë të Këshillit Bashkiak,anëtarë të Komisionit Qytetar,mësues etj.Gjithashtu ishin të pranishëm nënkryetarja e Bashkisë znj.Teuta Muçogllava,sekretari i përgjithshëm …

Read More »

Takimi per Festat e Fundvitit

Shumë energji pozitive,bashkëpunim dhe frymëzim gjatë diskutimeve me përfaqësuesit Fetarë, Shoqërinë Civile, përfaqësues të Bankave dhe Institucioneve Publike, mbi organizimin e Festave të Fundvitit.Shumë  ide dhe risi për këtë vit, me qëllim afrimin e njerëzve në komunitet dhe një atmosferë sa më të bukur për Festat e Krishtlindjeve dhe Vitit …

Read More »

Ekspozita e dy artistëve durrsakë

Në ambientet e Galerisë së Arteve ‘’ Edward Lear’’, dje u çel ekspozita e dy artistëve durrsakë,Shpresa Milaqi Bajko dhe Ilir Dosari.Në ekspozitë u prezantuan 35 vepra me teknika të ndryshme si vaj në kanavacë,akuarel dhe pirografi.

Read More »

Prezantimi i Kartës Rinore Evropiane

#Bashkë #RiniaBeratase #BashkiaBerat #BeratiPunon #NjëHapPërpara #KudoPunohet #ÇdoDitë #ÇdoVit Të premten me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Rinisë, zhvilluam takim prezantues dhe informues me OJF-në e Youth Act si dhe me të rinjtë beratas, në një takim që konsistoi në prezantimin e Kartës Rinore Evropiane, e vlefshme në 38 vende të …

Read More »

Kampi i gureskalitesve ne Berat

Ditën e sotme, në praninë e kryetarit të Bashkisë Z. Petrit Sinaj, është përmbyllur “Kampi i Gurskalitësve Berat”. Një iniciativë e Bashkisë Berat dhe partnerëve, e cila synon të ndërgjegjësojë brezin e ri si dhe qytetarët për rëndësinë e ruajtjes së trashëgimisë kulturore të qytetit. Në kamp morën pjesë të …

Read More »

Nata e Dyte e Festivalit Multikulturor Berat

#BeratiOnRock Dita e 2-të e #FestivaliMultikulturorBerat në një atmosferë elektrizuese me Marsela Çibukaj, DJ dhe shumë muzikë e argëtim! Vazhdojmë nesër në ditën e fundit të Festivalit Multikulturor, por jo të argëtimit. Na ndiqni!  

Read More »

Spektakli “Portokalli” ne Berat

Nën kujdesin Kryetarit të Bashkisë Berat, Z. Petrit Sinaj, ditën e Martë në qytet u organizua Portokallia në Berat. Programi i famshëm televiz u mirëprit nga banorët e qytetit, te cilët ishin derdhur në shesh për t’u argëtuar dhe shijuar nga afër spektaklin. Programe të ngjashme artistike dhe kulturore do …

Read More »