Home / Sporti

Sporti

DEKOROHEN NGA PRESIDENTI META SPORTISTËT E SPIKATUR NDËR VITE

Në sallën e konferencave të Bashkisë Berat u zhvillua sot ceremonia e ndarjes së dekoratave për figurat më të spikatura të sportit beratas ndër vite. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin Presidenti i Republikës, z. Ilir Meta, Kryetari i Bashkisë, z. Petrit Sinaj, përfaqësues të pushtetit vendor, të komuniteteve fetare, …

Read More »

Aktivitete sportive-kulturore

Me rastin e mbylljes se vitit shkollor 2016-2017, Qendra Kulturore e Femijeve Bashkia Berat, nen kujdesin e Kryetarit te Bashkise z.Petrit Sinaj dhe ne bashkepunim me Qendren kulturore “Margarita Tutulani” si dhe Klubin Shumesportesh “Tomori”,organizuan nje aktivitet kulturor – sportiv mjaft te larmishem dhe te bukur per jeten e qytetit. …

Read More »

Edicioni i 5 i gjysme maratones se Beratit

Sot u zhvillua edicioni i 5 i gjysme maratones se Beratit. Ajo, qe dikur ishte nje risi, tashme eshte bere tradite ne qytetin tone, i cili eshte qyteti i vetem ne Shqiperi qe e zhvillon maratonen per disa vite me radhe. Krahas atleteve te shumte nga Shqiperia,edhe jashte saj, ky …

Read More »

Ceremonia e dhenies se titullit “Qytetar nderi” z.Guxim Mukli

Sot, ne Sallen e Konferencave te Bashkise u organizua ceremonia e dhenies se titullit “Qytetar Nderi” z.Guxim Mukli,ish-trajner i ekipit te futbollit “Tomori”.Ne ceremoni moren pjese ish-kolege,breza sportistesh,sportdashes,miq,te aferm,qytetare,anetare te Keshillit Bashkiak,drejtues te institucioneve sportive te qytetit. Ishin te pranishem Prefektja e Qarkut Berat znj.Valbona Zylyftari,Kryetari i Bashkise z.Petrit Sinaj,Kryetarja …

Read More »

Gjysme Maratona e Beratit

Maratona e Beratit eshte nje nga evenimentet me te rendesishme ne qytetin tone.Nisi si nje risi por tashme eshte kthyer ne nje tradite,jo pak por 5 vjecare,e cila do te certifikohet nga Federata Shqiptare e Atletikes vitin tjeter.Synimi eshte qe ky aktivitet te kthehet ne nje marke te qytetit tone,pasi …

Read More »

Kampionati Kombetar i Pingpongut

Ne daten 19.12.2016, ne pallatin e sportit Qazim Dervishi te qytetit te Shkodres u zhvillua kampionati kombetar i pingpongut.Ekipi yne morri pjese me 12 sportist meshkuj dhe femra te moshave te ndryshme. Ekipi i Tomorrit per Meshkuj dhe “Teuta” per Femra, Kampione te Republikes per vitin 2016. Gara e pare …

Read More »

Prezantimi i trajnerit te Fk Tomori

Diten e djeshme Kryetari i Bashkise njekohesisht President e Klubit te Futbollit Tomori z. Petrit Sinaj, bashke me stafin drejtues te ekipit, prezantuan trajnerin Gentian Stojku qe do te marre drejtimin e ekipit. Ne fjalen e tij z.Sinaj falenderoj trajnerin para ardhes per punen dhe perkushtimin e tij ne kete …

Read More »

Kampionati lokal i qitjes me pjatel

U zhvillua sot ne poligonin e qitjes me pjatel, kampionati lokal.Ne garen e zhvilluar morren pjese 36 sportiste te ekipit te pjatelit Tomori dhe ekipit te shoqates Tomori, tre vendet e para u fituan nga sportistet e ekipit te pjatelit Tomori, perkatesisht vendin e pare: Afrim Mema, vendin e dyte: …

Read More »

Ne mbeshtetje te ekipit kombetar

Bashkia Berat , Qëndra Kulturore “Margarita Tutulani” organizuan sot ne shetitoren e qytetit aktivitetin “Në mbështetje të ekipit kombëtar” në kuadrin e hapjes së kampionatit europian të futbollit. Kuq e zi sot dhe në vazhdim në këtë event historik për futbollin shqiptar.Forca ,ne jemi ju !

Read More »

Edicioni 4 I gjysem maratones Berat 2016

SINAJ:VRAPIM PER JETEN.EDICIONI i 4 i GJYSME MARATONES BERAT 2016. Ditën e sotme u zhvillua edicioni i saj i katërt me mbështetjen e Bashkisë Berat dhe donatorëve të ndryshëm beratas. Ishin 48 atlete që u bënë pjesë e këtij organizimi dhe pavaresisht temperaturave të larta ata ia dolën ta mbyllin …

Read More »