Home / Sporti (page 3)

Sporti

Beach Volley “Kupa Niazi Shehu”

Të dashur qytetarë te beratit! Në kuadër të 100 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë klubi shumë sportesh “Tomori” i mbështetur nga Bashkia Berat do të organizojë shumë veprimtari sportive, një ndër këto është dhe veprimtaria sportive Beach Volley nga datat 03-06 Korrik 2012. Koj wshtw një veprimtari që zhvillohet për …

Read More »

Ekipi i Tomorit në Superligë

Ekipi i Tomorit do të qëndrojë në Superligë. Në ndeshjen e vlefshme “play-out” ndaj ekipi të kategorisë së Parë, Besëlidhja, ekipi jonë ka arritur të fitojë falë gjuajtjes së penalltive. Si koha e rregullt ashtu dhe ajo shtesë ka përfunduar me rrjeta të paprekura. Nga pika e bardhë lojtarët tanë …

Read More »

Tomori

Ekipi  ynë Tomorri, kur mbeten edhe pak javë nga përfundimi i kampionatit,  renditet në vendin e dytë,duke  hedhur një hap tësigurtë drejt kalimit  për në superlige, (kategori e parë).Kjo ka ndodhur edhefalë mbështetjes që ekipit i është dhënë nga Bashkia Berat dhe Presidentit  z.Ali Dyrmishi. Të gjitha këto rezultate pozitive …

Read More »

Tomori triumfon ndaj Burrelit, rrëmben vendin e 2-të

Beratasit fitojnë pastër ndaj matjanëve dhe parakalojnë Kamzën. Çaushaj në krye të golashënuesve Tomori shënon fitoren e dytë radhazi në stadiumin e Beratit, këtë herë përballë Burrelit, dhe ngjitet për herë të parë gjatë këtij sezoni në vend të 2-të, duke lënë pas Kamzën. Ka qenë një takim i bukur …

Read More »