Home / Sporti (page 2)

Sporti

Ceremonia e dhenies se titullit kampion per ekipin e futbollit Tomori

Dje ne ambientet e stadiumit “Qemal Stafa”u zhvillua finalja e shumepritur per Kupen e Shqiperise, kategoria e dyte ndermjet ekipit te Shenkollit dhe F.K. Tomorit,ku pas nje loje te forte edhe nje tereni te veshtire ekipi yne tregoi edhe nje here se eshte kampion.Perkushtimi dhe puna e pa lodhur sollen …

Read More »

TOMORI NGJITET NE KATEGORINE E PARE. SINAJ :MBAJTEM PREMTIMIN E BERE PARA NJE VITI PER FUTBOLLIN

KA QENE NJE VIT I VESHTIRE KY SEZON FUTBOLLISTIK PER SKUADREN E TOMORIT KUR FINANCAT E KLUBIT NE CASTIN KUR SINAJ MORI KRYESIMIN E BASHKISE, SHENONIN MINUS 220 MILIONE LEKE. GJITHESESI KA PATUR NJE SHPIRT TE FORTE GARE NE NJE SEZON TE NGJESHUR KUR NUK KA MUNGUAR NJE MBESHTETJE E …

Read More »

Ndeshja Tomori – Orikumi

Diten e diel,ora 17:00 ne stadiumin Tomori te qytetit tone,u zhvillua ndeshja e radhes me miqte e ardhur nga Orikumi e cila perfundoi me rezultatin e paster 3-0. Nje ndeshje e lehte, nje fitore e merituar dhe nje hap i rendesishem drejt titullit kampion,ku na ngelet dhe ndeshja e fundit …

Read More »

Kampionati Kombëtar i Ping Pongut

Federata Shqiptare e Ping Pongut, në bazë të Kalendarit 2016 të miratuar, zhvilloi në datat 29 – 30 Prill 2016, në Berat Kampionatin Kombëtar Individual dhe Ekipor per të Rinj Meshkuj dhe Femra. Mosha e lejuar per te marre pjese ne kete kampionat ishte ditelindja 1 Janar 1998. Me mbeshtetjen …

Read More »

Ndeshja Bilishti – Tomori

Ekipi i futbollit vazhdon rrugen drejt titullit kampion. Kete here ishte ndeshja ne transferte ndaj Bilishtit ne Pojan. Ekipi yne arriti te fitoje bindshem me rezultatin e paster 0-4. Nje pune intensive,nje perkushtim,nje fitore e merituar. Ne kete jave fitorja e radhes eshte me miqte e Orikumit ketu ne stadiumin …

Read More »

Ndeshja Tomori – Naftetari

Sot ne stadiumin e qytetit tone, ekipi i TOMORIT rimerr kreun e kampionatit. Nje mega fitore ndaj miqve te Kucoves me rezultatin e thelle 4-0, nxjerr ne pah seriozitetin e Kryetarit te Bashkise ,i cili mbajti premtimin “Do t’i rikthej dinjitetin TOMORIT”, punen dhe perkushtimin e Bashkise qe e ka …

Read More »

Kampionati Kombëtar i Peshengritjes

Në datën 2 Prill 2016, në Shtërmen u zhvillua Kampionati Kombëtar i Peshëngritjes për U15-20 dhe U13-17,ku morren pjese 14 ekipe. Ekipi i peshngritjes Tomori morri pjese dhe u perfaqesua me 4 peshengritesa.Ekipi beri nje paraqitje te mire me keto vende:Ardit Agalliu vend te I kateg.69kg, Hysen Dingo vend te …

Read More »

Ndeshja Tepelena – Tomori

Diten e djele date 10.04.2016 ne qytetin e Tepelenes ekipi yne i Tomorit luajti ndeshjen e javes se 18. Nje loje e veshtire ne transferte, por qe nuk mundi te ndaloje fitoret e ekipit tone,ku arriti te fitoje me rezultatin e ngushte 0-1. Me gol te shenuar nga Kanapari ne …

Read More »

Skrapari – Tomorri 0-5

U luajt sot ne Skrapar ndeshja e dyte per kategorine e pare,grupi B,ku ekipi yne i Tomorrit fitoi bindshem me rezultatin 0-5. Me kete fitore,ekipi yne i Tomorrit renditet ne vendin e pare me 6 pike,ndaj ekipit te Fk Skraparit.  

Read More »

Tomori Kampion ne Ping Pong per te Rritur

Tomori u konfirmua ne Shkoder Kampion Kombetar ne ekipor, duke u ndeshur ne finale me Studentin, e cila u fitua ne menyre te merituar nga djemte e Beratit 2500 vjecar. ILIR SHABANAJ, DORJAN TAPIA, ANDI KOLA DHE RONALDO TROKA tashme jane te pathyeshem ne Shqiperi. Nje tjeter KUPE E DYTE …

Read More »