Home / Sporti / TOMORI NGJITET NE KATEGORINE E PARE. SINAJ :MBAJTEM PREMTIMIN E BERE PARA NJE VITI PER FUTBOLLIN

TOMORI NGJITET NE KATEGORINE E PARE. SINAJ :MBAJTEM PREMTIMIN E BERE PARA NJE VITI PER FUTBOLLIN

KA QENE NJE VIT I VESHTIRE KY SEZON FUTBOLLISTIK PER SKUADREN E TOMORIT KUR FINANCAT E KLUBIT NE CASTIN KUR SINAJ MORI KRYESIMIN E BASHKISE, SHENONIN MINUS 220 MILIONE LEKE. GJITHESESI KA PATUR NJE SHPIRT TE FORTE GARE NE NJE SEZON TE NGJESHUR KUR NUK KA MUNGUAR NJE MBESHTETJE E FORTE NGA KREU I BASHKISE PER SKUADREN E TOMORIT DHE PER GJITHE STAFIN DREJTUES TE KLUBIT. PERGJATE GJITHE SEZONIT FUTBOLLISTIK SKUADRA E TOMORIT KA DOMINUAR  KAMPIONATIN , KA TREGUAR SHPIRT GARE DHE REZULTATI NUK KA  VONUAR. NDESHJA E FUNDIT ISHTE KONFIRMIM I ASAJ PARAQITJE TE MIRE NGA NISJA E KAMPIONATIT. FITORJA E THELLE 4-O ISHTE THJESHT KONFIRMIM I FAKTIT QE NE NJE KAMPIONAT TE TERE SKUADRA E TOMORIT MERITONTE KUPEN ME VENDIN E PARE. POR TASHME FK TOMORI KA FITUAR NJE SUPER TIFOZ,KRYEBASHKIAKUN SINAJ QE NE KRYE TE HERES PREMTOI TA NXIRRTE TOMORIN NGA KOLAPSI FINANCIAR DHE TA CONTE NE PAK VITE NE SUPERIORE.  HAPI I PARE  TASHME ESHTE HEDHUR. PAS NDESHJES ME GRAMOZIN KRYETARI I BASHKISE SINAJ KA PERSHENDTUR PER FITOREN GJITHE DJEMTE E SKUADRES, TRAJNERIN SINELLA DHE STAFIN DREJTUES. KJO ESHTE NJE DITE E VECANTE ,-THA SINAJ,-SEPSE SOT BEME REALITET NJE PREMTIM I CILI ERDHI FALE PUNES SE MBREKULLUESHME SE DJEMVE FUTBOLLISTE DHE VIZIONIT TE TRAJNERIT E STAFIT DREJTUES. PER KRYEBASHKIAKUN SINAJ KY ESHTE VETEM FILLLIMI ,GJITHESESI NJE FILLIM I MBARE. AI GHITHASHTU KA TREGUAR VENDOSMERIN E TIJ DHE STAFIT TE BASHKISE PER TE VAZHDUAR MBESHTETJEN  NDAJ FUTBOLLIT, ME SYNIMIN PER TE PARE TOMORIN SHPEJT NE SUPERIORE. NJE FALENDERIM TE VECANTE SINAJ KA DHENE EDHE PER DONATORET TE CILET KA GJETUR RASTIN EDHE TI FTOJE NE RRUGETIMIN E PERBASHKET PER TA CUAR TOMORIN NE SUPERIORE CASTET KUR KRYEBASHKIAKU SINAJ KA ZBRITUR NE  FUSHE PER TE NRITUR KUPEN , PER TU PERSHENDETUR ME FUTBOLLISTET E STAFIN TEKNIK KANE QENE NJE NDERCASTET ME EMOCIONUSE TE KETIJ FUNDSEZONI.  KJO ESHTE NJE DITE KUR TE GJITHE JEMI KRENARE PER JU,- IU  DREJTUA SINAJ LOJTAREVE E DREJTUESVE TE KLUBIT  PREJ TYRE AI KA MARE FALENDERIME PER VEMENDJEN  NDJESHMERINE DHE KUJDESIN E TREGUAR  NDAJ FUTBOLLIT  BERATAS.