Home / Sporti / Ndeshja Tomori – Naftetari

Ndeshja Tomori – Naftetari

Sot ne stadiumin e qytetit tone, ekipi i TOMORIT rimerr kreun e kampionatit. Nje mega fitore ndaj miqve te Kucoves me rezultatin e thelle 4-0, nxjerr ne pah seriozitetin e Kryetarit te Bashkise ,i cili mbajti premtimin “Do t’i rikthej dinjitetin TOMORIT”, punen dhe perkushtimin e Bashkise qe e ka ndjekur ekipin ne cdo hap,punen e palodhur te trajnerit dhe stafit drejtues te FK TOMORIT,duke synuar larte ne kategorine e pare. Kjo ishte nje fitore e merituar e ekipit tone, e cila i dedikohet tifozerise tone te shkelqyer, donatorit Kerkuta, dhe donatoreve te tjere, te cilet jane bere pjese e udhetimit drejt kategorise se pare duke qene keshtu nje hallke e forte e faktoreve pozitiv. Duke i falenderuar perzemersisht per ndihmen dhe kontributin e tyre ja vlen te themi. #NeJemiKampionet.