Home / Të Reja (page 20)

Të Reja

Takimi me UNICEF dhe NPF

Drejtoria e Sherbimit Social ne bashkepunim me UNICEF dhe NPF (Fondacioni Ndihme per Femijet) eshte duke punuar per hartimin e Planit Social per Bashkine Berat.Ne kete kuader jane organizuar tryeza pune me specialiste te sherbimeve sociale, ku eshte diskutuar mbi rajonizimin e sherbimeve sociale ,fokus grupet perfitues, dhe perspektiven e …

Read More »

Buxhetimi me pjesemarrje

Drejtoria e Sherbimit Social ne bashkepunim me UN Women organizoi nje takim informues mbi politiken dhe strategjine per Buxhetimin per Sherbimet Sociale per vitin 2017.Ne kete takim morren pjese n/kryetari i Bashkise z.Clirim Brisku, perfaqesuesja e organizates UN WOMEN,kryetarja e shoqates “Per te drejtat e Gruas Qytetare dhe Fshatare” znj.Arta …

Read More »

Inaugurimi i Qendres Artizanale “Margarita”

Ditën e djeshme në qytetin e Beratit u inaugurua Qendra e Artizanatit në Berat. Qendra është hapur pranë Pallatit të Kulturës me iniciativë të Bashkisë Berat si dhe Qendrës së Artizanatit Margarita. Gjatë inaugurimit, kryetari i Bashkisë Berat, Zoti Petrit Sinaj, vlerësoi rolin e rëndësishëm që artizanati mund të luaj …

Read More »

Promovimi i vlerave te Kodikeve te Beratit – detyrim per te paret dhe brezat qe vijne

Promovimi i vlerave te Kodikeve te Beratit – detyrim per te paret dhe brezat qe vijne. Aktiviteti u zhvillua dje me fokus Kodiket e Beratit, i titulluar”Kodiket e Beratit, monumente te se shkuares dhe te se ardhmes”.Aktiviteti u organizua nga Bashkia e Beratit ne bashkepunim me Mitropoline e Shenjte dhe …

Read More »

Bashkia nderon me titullin “Nderi i Qytetit,, intelektualin beratas , akademikun Dhori Kule

Bashkia nderon me titullin “Nderi i Qytetit,, intelektualin beratas , akademikun Dhori Kule Pasi ka marre ne konsiderate propozimin e nje grupi intelektualesh , Keshilli Bashkiak vendosi ti akordoje z. Dhori Kule titullin” Nderi i Beratit,,. Ceremonia u zhvillua ne mjediset e bashkise se re te sapo inaguruar dhe ka …

Read More »

Bashkia nderon Njeriun e Vitit ne Berat

Bashkia nderon Njeriun e Vitit ne Berat Eshte bere tradite tashme qe ne cdo prag festash te fundvitit Bashkia e Beratit te vleresoje nje personalitet te spikatur si fituesi i cmimit Njeriu i Vitit. Pas propozimesh nga shoqata te ndryshme , organizma etj , Bashkia e Beratit kete vit vendosi …

Read More »

Inaugurohet ndërtesa e re e Bashkisë së Beratit

Inaugurohet ndërtesa e re e Bashkisë së Beratit. Zyra me një Ndalese dhe Shërbime inovative për qytetarët Bashkia e Beratit tashmë do të ketë një godinë të re, të vendosur në Bulevardin Republika, pranë Qendrës së Qytetit, e cila do të mundësojë një akses më të mirë për qytetarët dhe …

Read More »

Ceremonia festive e ndezjes se dritave

Me urimin se ditet qe vijne do jene me te bukura e shpirti i njerëzve plot me dritë, Kryetari i Bashkisë Z. Petrit Sinaj ne shoqërine e fëmijëve te Qëndres Kulturore te Fëmijëve dhe te qindra qytetarëve hapi siparin e aktiviteteve te shumta artistike, kulturore,promovuese per festat e Krishtlindjeve dhe …

Read More »

Kremtohet 29 nentori ,data e Clirimit te Atdheut

Berat- Kremtohet 29 nentori ,data e Clirimit te Atdheut Sinaj-  Kjo date simbolike na afron me shume me Europen Data 29 nentor eshte kremtuar ne qytetin e nje mbi nje dritareve me nje sere aktivitetesh,te cilat kishin ne qender perkujtimin e kesaj ngjarje te shenuar per  gjithe popullin tone. Ceremonia …

Read More »

Ceremonia me rastin e Festes se 28 Nentorit

Bashkia,Berat me rastin e 28 Nëntorit,104 vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë organizoi ceremoninë zyrtare në Lapidarin kushtuar Dëshmorëve të Kombit.Morën pjesë qytetarë,familje të dëshmorëve të Kombit,pasardhës ,veteranë,të rinj,anëtarë të Këshillit Bashkiak,përfaqësues të forcave politike,të shoqatave atdhetare,etj.Ishin të pranishëm, znj.Anila Agalliu,deputete në Kuvendin e Shqipërisë,z.Fadil Nasufi,Prefekt i Qarkut Berat,znj.Teuta Muçogllava,z.Çlirim Brisku,nënkryetarë …

Read More »