Home / Tag Archives: matera

Tag Archives: matera

Nenkryetari i Bashkise Matera viziton Muzeun Onufri

  Nenkryetari i Bashkise Matera (Itali) Giovanni Schiuma viziton Muzeun Onufri ne Berat dhe qytetin , ne kuadrin e lidhjeve te bashkepunimit ndermjet Komunes Matera dhe Bashkise Berat.   Dy qytetet jane duke bashkepunuar ne vendosjen e lidhjeve te perbashketa ne kulture, art, kreativitet. Matera eshte shpallur Kryeqyteti Europian i …

Read More »