Home / Aktivitete / KRYETARI I BASHKISE BERAT z.SINAJ URON BASHKEQYTETARET DITEN E KRISHTLINDJEVE

KRYETARI I BASHKISE BERAT z.SINAJ URON BASHKEQYTETARET DITEN E KRISHTLINDJEVE

Sot,me 25 dhjetor 2015,Kryetari i Bashkise Berat,z.Petrit SINAJ nga Mitropolia Berat uron qytetaret e Beratit per festen e krishtlindjeve.Kryebashkiaku u prit nga drejtuesit e Mitropolise Berat.Ne kete takim kryebashkiaku shoqerohej nga stafi i ngushte i Bashkise.Me tej,z,Sinaj theksoi se kjo dite duhet te bashkoje njerezit.Te gjithe duhet te kontribojme per me shume paqe,me shume dashuri,me shume mireqenie.Ne prag te festes se krishtlindjeve Bashkia Berat ne bashkepunim me partnere te tjere shperndau per femijet e varfer,femije qe vijne nga familje me ndihme ekonomike si dhe nga familje rome dhe egjyptiane rreth 150 pako me dhurata,ne menyre qe edhe keta femije te gezojne,te festojne si gjithe femijet e tjere.z.SINAJ premtoi qe viti 2016 do te jete vit i ndryshimeve te medha ne bashkine e re te Beratit.