Home / Njoftime / Programi i festave te 28-29 Nentorit

Programi i festave te 28-29 Nentorit

Program
Me rastin e 28 Nentorit 2015,103 vjetorit te Shpalljes se Pavaresise,29 Nentorit 2015,71 vjetorit te Clirimit te Atdheut,dhe 2 Dhjetorit – 65 vjetorit te renies se Heroit te Popullit Hajdar Tafa.

28 Nentor 2015
0ra 10:00 Homazhe ne Memorialin kushtuar Deshmoreve te Kombit
Orkestra frymore ekzekuton marshe patriotike
Vendosja e kurorave me lule
Ngritja e flamurit

29 nentor 2015
Ora 10:00 Homazhe ne varrezat e Deshmreve te Atdheut
Orkestra frymore ekzekuton marshe funebre
Vendosja e kurorave me lule
Ora 17:00 Koncert i Qendres Kulturore ,ne shetitoren “Republika”, perpara Pallatit te Kultures “M.Tutulani”