Home / Sporti (page 3)

Sporti

Kampionati i ping-pongut

Rezultatet e kampionatit te ping-pongut,per ekipin “Tomorri” i drejtuar nga trajneret Xhoxhi Skufi dhe Ilir Shabanaj. Mosha deri 15 vjec Kampion djem Kampion vajza Kampion individ Djem:Nertil Fuga Vajza:Kamela Katillari Te rinj Kampion djem Nenkampion vajza Kampion individ Jani Gabeshi Ekipi i te rriturve ka kthyer ne prone te veten …

Read More »

Tomori Kampion ne Ping Pong per te Rritur

Tomori u konfirmua ne Shkoder Kampion Kombetar ne ekipor, duke u ndeshur ne finale me Studentin, e cila u fitua ne menyre te merituar nga djemte e Beratit 2500 vjecar. ILIR SHABANAJ, DORJAN TAPIA, ANDI KOLA DHE RONALDO TROKA tashme jane te pathyeshem ne Shqiperi. Nje tjeter KUPE E DYTE …

Read More »

Beach Volley “Kupa Niazi Shehu”

Të dashur qytetarë te beratit! Në kuadër të 100 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë klubi shumë sportesh “Tomori” i mbështetur nga Bashkia Berat do të organizojë shumë veprimtari sportive, një ndër këto është dhe veprimtaria sportive Beach Volley nga datat 03-06 Korrik 2012. Koj wshtw një veprimtari që zhvillohet për …

Read More »

Udhëtim me makina Fuori Stradë

Organizata Desert Experience në bashkëpunim me Bashkinë Berat organizuan të hënën datë 11.06.2012 një parakalim të makinave fuori stradë në qendër të qytetit. Ky aktivitet është në kuadrin e Udhëtimin Ndërkombëtar Jashtë Rruge i cili është organizuar për t’u ofruar fansave të këtij sporti eksplorimin e Shqipërisë dhe peizazhit të …

Read More »

Ekipi i Tomorit në Superligë

Ekipi i Tomorit do të qëndrojë në Superligë. Në ndeshjen e vlefshme “play-out” ndaj ekipi të kategorisë së Parë, Besëlidhja, ekipi jonë ka arritur të fitojë falë gjuajtjes së penalltive. Si koha e rregullt ashtu dhe ajo shtesë ka përfunduar me rrjeta të paprekura. Nga pika e bardhë lojtarët tanë …

Read More »

Tomori

Ekipi  ynë Tomorri, kur mbeten edhe pak javë nga përfundimi i kampionatit,  renditet në vendin e dytë,duke  hedhur një hap tësigurtë drejt kalimit  për në superlige, (kategori e parë).Kjo ka ndodhur edhefalë mbështetjes që ekipit i është dhënë nga Bashkia Berat dhe Presidentit  z.Ali Dyrmishi. Të gjitha këto rezultate pozitive …

Read More »

Tomori triumfon ndaj Burrelit, rrëmben vendin e 2-të

Beratasit fitojnë pastër ndaj matjanëve dhe parakalojnë Kamzën. Çaushaj në krye të golashënuesve Tomori shënon fitoren e dytë radhazi në stadiumin e Beratit, këtë herë përballë Burrelit, dhe ngjitet për herë të parë gjatë këtij sezoni në vend të 2-të, duke lënë pas Kamzën. Ka qenë një takim i bukur …

Read More »