Home / Njoftime (page 84)

Njoftime

Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore

Në datën 28, Shtator 2012 në qytetin e Beratit organizohet Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore. Jeni të ftuar të merrni pjesë. Më poshtë është programi i aktivitetit:   Ora 10.00             TINGUJ NGA SHKODRA NË QYTETIN E BERATIT Prezanton lektori i psikologjisë së artit Qamil Gjyrezi Në Qendrën Kulturore M. Tutulani …

Read More »

13 Shtatori, 68 vjet nga çlirimi i Beratit

Ditën e nesërme Bashkia Berat organizon një sërë aktivitetesh me rastin e 68 vjetorit të çlirimit të Beratit. Më poshtë është programi i aktiviteteve: ora 9.00 – Homazh në Varrezat e Dëshmorëve ora 10.00 – Vizita në familjet e Dëshmorëve ora11.00 Ekspozitë në Galerinë e Arteve “Eduard Lear” ora 12.00  …

Read More »

Ekspozita “Mbro & Promovo”

Revista Art & Trashëgiminë bashkepunim me Fondacionin Trashegimia pa Kufij dhe Bashkinë Berat hap ekspozitën “Mbro & Promovo” Ditën e  hënë, më 3 shtator 2012 në orën 18 : 30 në Parkun terk Biblioteka ‘’V.Buharaja’’Berat Ekspozita do të qëndrojë e hapur në Berat me pas ne Qendren Mesjetarenga data 3 deri …

Read More »

Dita Botërore e Mjedisit

Në kuadër të Ditës Botërore të Mjedisit  në 5 Qershor 2012, Bashkia Berat në bashkëpunim me UNV, Korpusin e paqes, parlamentin rinor, kryqin e kuq starton një fushatë mjedisore 10 ditore nën moton “Çdo ditë një territor”. Eventi mjedisor fillon në orën 9.30 tek sheshi qendror, ku do të ketë …

Read More »

“Half Marathon” Berat

Bashkia Berat, Klubi Shumësportësh “Tomori”, së bashku me Federatën Shqiptare Sporti për të Gjithë, Klub Maraton Tirana dhe Drejtorinë Arsimore Rajonale Berat organizojnë “Half Marathon” Berat 2012.       Axhenda: 08.00  Nisja me autobus tek sheshi para turizmit 10.00 Starti nga Ura e Kuçit 13.00 Mbërritja dhe Shpërndarja e …

Read More »

Festojme së bashku

Me rastin e qëndrimit te ekipit tone te zemrës  TOMORI  ne kategorinë superiore, diten e premte, date 25 / 05 / 2012, ora 15 : 30 ne Stadiumin TOMORI te qytetit tone do te zhvillohet ndeshja miqesore ndermjet F K TOMORI – K.F APOLONIA. Jeni te mirepritur te festojme sebashku…

Read More »

3-4 Maj Komedia ”JO VETËM SHTRIRË, BËJ DICKA”

Në datat 3-4 Maj, ora 19.00, në Qendrën Kulturore ”Margarita Tutulani” Berat shfaqet Komedia “JO VETËM SHTRIRË, BËJ DIÇKA”. Bileta 200 lekë. Regjisor: KICO LONDO As. regjisore : Dafina Llupi , Nerta veliu Skenograf : Gezim Hajdini Kordinatore : Griselda Rrushanaj Interpretojne : Luftar Paja Fatmir Xhelili Mimoza Marjanaku Sotir …

Read More »