Home / Aktivitete (page 30)

Aktivitete

Perkujtohet 65 vjetori i renies se Heroit te Popullit Hajdar Tafa

Ne bustin e Heroit te Popullit Hajdar Tafa u vendosen kurora me lule me rastin e 65 vjetorit te renies se tij.Kurora u vendosen nga Prefekti i Qarkut,Bashkia,Komiteti i Veteranev e te LANC ,organizata e familjeve te Deshmoreve,Drejtoria e Policise se Qarkut,familja e Heroit te Popullit. Pas homazheve ne Pallatin …

Read More »

Investitorët italianë vizitojnë Beratin

Më 29-30 tetor 2015, grupi i biznesmenëve italianë organizoi një seri takimesh me aktorët kryesorë të fushës se turizmit të Beratit, për të diskutuar mundësi investimi dhe zhvillimi të zonës në të ardhmen. Shoqëruar nga presidenti i Federatës Shqiptare të Rafting z. Zamo Spathara u takuan me kryetarin e Bashkisë …

Read More »

Takimi me zv/ministrin Dalipi

Planifikimi urban i Bashkive të reja , zhvillohen diskutimet teknike me stafin e Bashkive. Në ambientet e Qendrës Kulturore Berat, në datën 26 Tetor, u zhvillua takimi i përbashkët ndërmjet përfaqësuesve të Ministrisë së Zhvillimit Urban dhe Agjensië Kombëtare të Planifikimit të Territorit, në bashkëpunim me Bashkitë Berat, Kuçovë, Poliçan, …

Read More »

Vizita e ministres Gjermeni ne Bashkine Berat

Ministrja e Zhvillimit Urban Znj.Eglantina Gjermeni kreu sot nje vizitë në qytetin e Beratit. Gjatë takimit me Kryetarin e Bashkisë Z. Petrit Sinaj, u diskutua mbi ecurinë e investimeve në Berat, të cilat janë duke u financuar nga Qeveria Shqiptare nëpërmjet Fondit të Zhvillimit të Rajoneve. Janë duke u realizuar …

Read More »

Takimi me kryetare bashkie Arbereshe

Sot Kryetari i Bashkise Berat Z. Petrit Sinaj, kreu nje takim me tre  Kryetare Bashkie nga Rajonet Arbereshe ne Itali; Kryetaret e Komunave Arbereshe , Alessandor Tochi ( komuna Civita), Antonio Ponillo( komuna Vaccarizzo Albanese ) dhe Z. Ferdinando Noccilli ( Komuna Spezzano) . Takimi u realizua ne kuadrin e javes …

Read More »

Kryetari i Bashkise z.Petrit Sinaj në diten e Trashegimise Kulturore

Ne diten boterore te trashegimise kulturore Bashkia e Beratit dhe DRKK u impenjuan ne nje sere aktivitetesh, te cilat kishin ne epiqender pikerisht ruajtjen, promovimin, apo edhe evidentimin e vlerave qe qytetit te Beratit nuk i mungojne.Keshtu, ne kete dite kryetari i bashkise z.Petrit Sinaj e ka vene theksin tek …

Read More »

Perurimi i shkolles ne Morave

Është përuruar sot rikonstruksioni i shkollës dhe kopshtit të Moravës dhe vendosja e pajisjeve të reja, financim i Qeverisë së Republikës Çeke në kuadrin e programit për ndihmat nga përmbytjet e dimrit të kaluar. Kryetari i Bashkisë Berat Z. Petrit Sinaj priti në ceremoninë e organizuar, Ministren Çeke të Çështjeve …

Read More »

Trajnim nga USAID me keshilltaret e Keshillit Bashkiak Berat

Ne daten 20 shtator u zhvillua trajnim me keshilltaret e Keshillit Bashkiak Berat,nga USAID ne kuader te procesit te decentralizimit. Ne kete trajnim u diskutua mbi te ardhurat e Bashkise dhe rolin e keshillave,keshillin dhe keshilltarin efektiv,ceshtje te etikes per anetaret e keshillave vendore.Pjesemarres ne takim ishin Kryetari i Bashkise …

Read More »