Home / Aktivitete

Aktivitete

Festivali Mbarëkombëtarë i Teatrit për Fëmijë

NATA E MADHE 🤍 Mbyllëm sot me sukses të jashtëzakonshëm Festivalin Mbarëkombëtarë të Teatrit për Fëmijë @1mbi1dritaret 🙏 Shumë suksese të gjitha qyteteve pjesmarrëse dhe fëmijëve të talentuar 🤗 Juria vlerësoi me çmimin e 1️⃣ fëmijët e @bashkia_korce_ me shfaqen “Një ngjarje e pazakontë”, çmimin 2️⃣ fëmijët e @bashkiadurres dhe …

Read More »

Panairi i ofertës turistike të qytetit

Super #panairi i ofertës turistike të qytetit, ku është 🔛🔝#akomodimi, #kulinaria, #cilësia dhe #shërbimi më i mirë. #NëBerat🤍 në festën e TURIZËM FEST në @1mbi1dritaret. Super mbrëmje me Stiv Mello Pier Noshi dhe Irini Qirjako 🎼

Read More »

Ekspozita “Ngjyrat dhe trajtat”

Çelëm sot ekspozitën “Ngjyrat dhe trajtat”, në Galerinë e Arteve “Edwart Lear” nga artistja e mrekullueshme Adriana Nimani 😍 Ekspozita do të qëndroj e hapur për të gjithë artdashësit deri në datën 13 Maj. #BeratiiAktiviteteve

Read More »

Dita pa makina

Dita ❌ makina 🚗 ja la vendin aktiviteteve sportive dhe argëtimit duke i dhënë gjallëri qytetit. 😃 Super atmosferë nga cirku i Tiranës 🎪 duke vijuar me hapësirat e dedikuara të lojërave për vogëlushët, 🤡aninatorë, mundje, boks, shah dhe një mori aktivitetesh që i dhanë frymëmarrjen e nevojshme mjedisit, kauza …

Read More »

Shfaqja e filmit “Bolero në vilën e pleqve”

Mbrëmje e jashtëzakonshme në praninë e yjeve të kinemasë shqiptare që mbajtën ndezur emocione të forta në sallën e Qendrës së Kulturës “Margarita Tutulani”. 📽️ Shfaqja e filmit “Bolero në vilën e pleqve” në praninë e Zonjës së madhe, Margarita Xhepa ishte edhe magjia e këtij eventi. 📖Shndërrimi i subjektit …

Read More »

Dita e Verës

Ardhtë e mbarë “Dita e Verës”. Siç e do tradita #beratase🌸Në #Kala me familjen, ballokume, verore, foto e valle me @mayaalickaj.

Read More »

KARNAVALET NE BERAT

#Karnavalet në #Berat Faleminderit fëmijë, të rinj e të rritur që na e bëtë këtë mbrëmje kaq madhështore veshur me maska e kostume të mrekullueshme. Faleminderit Giz Albania dhe RDA Berat për bashkëpunimin. #BeratiiAktiviteteve    

Read More »

FESTA E ROSHNIKUT

Atmosferë e mrekullueshme nga “Festa e Roshnikut”. Produktet e zonës, muzikë, vallet dhe lojërat e bën këtë festë fantastike për turistët dhe të gjithë pjesmarrësit #BeratiiAktiviteteve

Read More »